Magyar Tudomány ünnepi záró rendezvény

2024. december 13. 15:45

A Magyar Tudomány Ünnepe 2024 belügyi fejezetének a Belügyminisztérium márványaulájában megtartott záró rendezvényén a tudományszervezői munkáért odaítélt Szabó András-érmeket és okleveleket, valamint az ágazati tudományos pályázatok díjait is átadták.

Dr. Felkai László közigazgatási államtitkár, a Belügyi Tudományos Tanács elnöke, dr. Dános Valér ny. r. vezérőrnagy alelnök, valamint prof. dr. Kollár László Péter, az MTA rendes tagja, a Magyar Tudományos Akadémia főtitkára köszöntette a vendégeket. Az eseményen jelen volt dr. Mógor Judit tű. vezérőrnagy, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság hatósági főigazgató-helyettese, a Belügyi Tudományos Tanács tagja és dr. Bognár Balázs Lajos tű. dandártábornok, a Vas Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója, a Katasztrófavédelmi Tudományos Tanács elnöke. 

A köszöntőket követően dr. Felkai László átadta a Szabó András-érmeket és okleveleket. Kiváló tudományos munkája elismeréséül Szabó András-oklevelet kapott dr. Hábermayer Tamás tű ezredes, a Tolna Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettese, a Katasztrófavédelmi Tudományos Tanács alelnöke.

A rendezvény következő mozzanataként dr. Sabjanics István ny. r. dandártábornok, a Belügyi Tudományos Tanács ügyvezető alelnöke a Magyar Tudomány Ünnepe 2024 rendezvénysorozat belügyi fejezetének eseményeiről adott tájékoztatást.

Az ünnepi ülésen sor került a Belügyi Tudományos Tanács által meghirdetett „Aktuális migrációs kihívások kezelése az elmúlt 10 év tükrében” című tudományos pályázati felhívásra érkezett művek értékelésére, majd az ünnepélyes eredményhirdetésre. 

Az ünnepi ülés résztvevőit dr. Góra Zoltán tűzoltó altábornagy, a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója nevében Bognár Balázs tű dandártábornok, a Katasztrófavédelmi Tudományos Tanács elnöke köszöntötte. Mint fogalmazott, ahhoz, hogy a katasztrófavédelem munkatársai megalapozott szakmai tudással, megfelelő készségekkel és képességekkel tudják végezni felelősségteljes szolgálatukat, elengedhetetlen a jelen tudományos eredményeinek összegzése, a múltbéli káreseményeken alapuló esettanulmányok készítése, a tendenciák kutatása, valamint a jövő kockázatairól való értekezés és eszmecsere. 

A Katasztrófavédelmi Tudományos Tanács 2024. évi pályázatán az első helyezett Papp Csanád tűzoltó törzsőrmester, a gödöllői hivatásos tűzoltó-parancsnokság szerparancsnoka lett, aki az Elektromos járművek okozta kihívások tűzoltás és műszaki mentés során című munkájáért vehette át az elismerést Bognár Balázs tűzoltó dandártábornoktól. A második helyezett Podholiczki Erik tűzoltó alezredes, a balassagyarmati katasztrófavédelmi kirendeltség iparbiztonsági felügyelője lett, akinek Mesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségei a katasztrófavédelemben című pályaművét értékelte a zsűri. Harmadik helyen Varró Tekla, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Katonai Műszaki Doktori Iskola doktorandusz hallgatója végzett, akinek Új képzési és felkészítési formák, módszerek alkalmazhatósága a hazai katasztrófavédelemben című pályaművét ismerte el díjjal az értékelő bizottság.