KRÓNIKA  Embert próbáló küzdelemben                                       nyolcadik kerületi tűzoltó, Dudás Csaba hozta

el az aranyérmet, a 40-44 évesek közül pedig
           mérettek meg a tûzoltók
                                                                                Sági József a váci tűzoltóságról. A 45-49 éve-
             dén  nyolcadik  alkalommal  rendezték  meg   dandártábornok,  fővárosi  igazgató  és  Dobson   sek versenyét a csepeli tűzoltóságról Horváth
                                                                                Lajos  nyerte.  Az  50  felettiek  versenyében
             október  12-én  a  Lépcsőfutó  Országos  Baj-  Tibor  tű.  dandártábornok,  a  Magyar  Tűzoltó   Dobson Tibor dandártábornok győzedelmes-
           I nokságot. A fi zikai és pszichikai készenlétet   Szövetség elnöke. Dobson Tibor egyébként ver-  kedett.
           egyaránt igénybe vevő versenyt a szokott helyen,   senyzőként is indult, mint ahogy azt megteszi   A  női  egyéni  35  év  alatti  kategóriában
           a SOTE Nagyvárad téri Elméleti Tömbjében tar-  minden esztendőben. Bakondi György köszön-  Farkasinszki  Mariann,  míg  35  felett  Csepeli
           tották meg.                       tőjében  megjegyezte,  jó  látni  a  fi atal  arcokat,   Anna nyert.
             Akadnak,  akik  évek  óta  visszatérő  ver-  mert ezek a kollégák megmutatják idősebb és   A férfi  páros kategóriában 18-29 éves
           senyzői és sok esetben nyertesei is a lépcső-  tapasztaltabb társaiknak, hogy mire képesek. A   korcsoportban  a  salgótarjáni  Dénes  Gábor–
           futó  bajnokságnak.  Talán  ez  lehet  az  egyik   főigazgató mindenkinek gratulált a verseny telje-  Babcsán Tamás duó nyert. A 30-39 évesek
           oka  annak,  hogy  ezek  a  versenyek  minden   sítéséhez, majd átadta a győztesek díjait.  között Sági József és Bársony Antal győzött
           alkalommal  jó  hangulatban  zajlanak.  Hiszen   A 18-29 éves egyéni férfi  kategóriában   a  váci  tűzoltóságról,  ők  lettek  győztesek  az
           az erőpróbán túl lehetőség arra is, hogy az or-  a  tiszaújvárosi  TMM  Kft.-től  Benőcs  Zoltán   abszolút  kategóriában  is.  A  40-49  évesek
           szág különböző pontjain szolgálatot teljesítő   lett az első, míg a 30-34 éves korosztályban   versenyében dr. Kanyó Ferenc és Káli Sándor
           tűzoltók találkozhassanak egymással.  Pauska Krisztián, szintén Tiszaújvárosból. Ő   hozta el az aranyérmet.
             Kell  is  a  jó  hangulat,  mert  nem  egyszerű   egyébként az egyéni abszolút kategória győz-
           feladatra vállalkozik, aki a lépcsőfutó bajnok-  tese  is  lett.  A  35-39  évesek  versenyében  a          Kreisz Attila